Sunway Lagoon

15. ledna 2007 v 13:41 | Nephilim |  MALAJSIE A BORNEO 2006
Hezký den všem,
dneska se vlastně nic zvláštního nedělo. Ráno jsme vstali a po snídani jsme zamířili do města, sousedícího s KL, které se jmenuje Petaling Jaya. Měli jsme v plánu navštívit tamní theme park, nazvaný Sunway Lagoon. Očekávali jsme něco ve stylu Babylonu v Liberci. Ovšem velikost areálu nás ohromila. Pokud pominu klasické atrakce jako umělé vlny, tobogány a tak, tak se tam dá najít třeba umělé jezero na projížďky motorovým člunem, horská dráha, spousta atrakcí jak na Matějský, ale taky třeba šestipodlažní nákupní centrum, které má místo atria zimní stadion, kde se bruslí. Opravdu obrovský areál. Stihli jsme jen malý zlomek, protože v pět hodin jsme museli vracet auto na druhé straně KL. Potom jsme se přesunuli do hotelu a z něj vyrazili na nákupy. KL je rájem pro nákupuchtivé všech možných věcí - jsou tu obrovská nákupní centra s butiky známých módních značek, "sociální" nákupní centra pro většinu obyvatelstva, ale taky obrovská pouliční tržiště, kde se dají koupit stejné věci - ale za zlomkovou cenu. Opravdu není v lidských silách všechno obejít, takže vybíráme a občas něco koupíme.
Potom, co už jsme měli plné ruce, tak jsme se otočili na hotelu a další výpravu jsme směřovali do čtvrti Little India na místní noční market. Mezitím přišel další večerní slejvák, který je tu skoro každý den. I tentokrát jsme nezmokli. Potom co přestalo pršet, jsme se prošli ulicemi narvanými stánky se zbožím i lidmi (oni snad nechodí spát!) a dali jsme si kolečko s ochutnávkou místních specialit, jako jsou smažené nudle, kuřecí koule v tandoori omáčce, hamburger... Blbě se popisujou pocity, jaké člověk má : jsou to tisíce vjemů, které člověk vstřebává a nasává. Právě tohle je důvod proč cestuju a budu cestovat - a není to jen o exotice.
Lidi jsou tu úžasně vstřícní - je pravda, že pokud se kohokoliv zeptám na dojmy z Malajsie, odpoví mi : "Příjemná země". Je to tak, člověk se tu cítí hrozně dobře, bezpečně a hlavně vítán. Nikdo nikde neprudí, pokud se na někoho usměješ, tak se taky usměje, pokud půl hodiny hrabeš v krámě oblečení a stejně si nic nekoupíš, tak Ti při odchodu poděkují a popřejí hezký den - a to opravdu bez výjimky. Takže jsme se po dnešním nákupním odpoledni přistihli, že máme oba takový ten nepřítomný přiblblý úsměv. Je tu prostě fajn.
Zítra bude poklidný den - máme v plánu Lake Gardens, což je část KL, kde jsou jezírka, nějaká orchidária, ibiškária a tak. Chceme jít spát brzo, protože pozítří odlétáme na Borneo do Sarawaku, kam se oba moc těšíme. Troufnu si říct, že by to mělo být to nejhezčí z téhle cesty. Takže pokud se zítra neozvu, tak napíšu až v úterý.
J.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama